Aktualności

Szczecińscy wodniacy czuwają nad bezpieczeństwem urlopowiczów

Piękna pogoda podczas ostatniego weekendu zachęciła wiele osób do wypoczynku nad szczecińskimi akwenami. Policjanci Referatu Wodnego Komendy Miejskiej dbając o bezpieczeństwo wypoczywających, połączyli siły z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej.

Mundurowi prowadzili wzmożone kontrole, tak aby wypoczynek nad wodą był bezpieczny. Kontrolowano przystanie żeglarskie, wypożyczalnie sprzętu pływającego, jednostki pływające oraz kąpieliska miejskie: Arkonka, Dziewoklicz i Głębokie. Sprawdzano również te „dzikie", bez nadzoru ratowniczego.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących ochrony przyrody. Rodzicom rozdawane były opaski bezpieczeństwa, gdzie można wpisać numer telefonu. Kontrolowani są również wędkarze, którym sprawdzano uprawnienia do połowu oraz czy połowy nie odbywają się metodami kłusowniczymi.

Szczególna uwagę zwrócono na korzystanie ze sprzętu wodnego w kamizelkach ratunkowych, które w sytuacji zagrożenia mogą uratować życie oraz na zakaz wypożyczania sprzętu osobom nietrzeźwym.

W sobotę, w ramach prowadzonych działań na jeziorze Dąbie wspólnie z ratownikami WOPR-u policjanci referatu wodnego kontrolowali łodzie. W trakcie jednej z interwencji okazało się, że sternik jest nietrzeźwy.

 

 

asp. szt. Andrzej Mielcarz/ZKS KMP