Pracowity weekend szczecińskiej drogówki - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Pracowity weekend szczecińskiej drogówki

Za nami półmetek tegorocznych wakacji. Jest to okres wypoczynku, relaksu oraz możliwości zrealizowania zaplanowanych podróży. Mimo panującej pandemii COVID- 19, co weekend na trasie w kierunku morza zauważalne jest duże natężenie ruchu samochodów. Weekendowa aura wręcz zachęcała nas do udania się nad wodę, żeby móc przyjemnie spędzić czas z rodziną lub znajomymi.

Mimo okresu urlopowego funkcjonariusze szczecińskiej drogówki dbali o bezpieczeństwo na drogach naszego miasta. Często okres wakacji zachęca społeczeństwo do spożywania alkoholu. Należy pamiętać, że alkohol powoduje pogorszenie koordynacji ruchowej, wpływa również negatywnie na wzrok oraz zdecydowanie zmniejsza szybkość na reakcję. Każda nawet najmniejsza ilość spożytego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Co niektórzy myślą, że mocna kawa, tłusty posiłek czy też zimny prysznic spowodują, że będzie trzeźwy. Podczas minionego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie ujawnili, aż 16 nietrzeźwych kierujących. Za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara grzywny, ograniczenia wolności bądź też pozbawienia wolności do 2 lat.

W ciągu weekendu policjanci ujawnili 9 osób, które na terenie zabudowanym poruszały się z prędkością większą o 50 km/h od prędkości dozwolonej. Po raz kolejny przypominamy, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Za jazdę z prędkością o „50+”, kierowca musi pożegnać się z prawem jazdy na okres 3 miesięcy.

Podczas weekendu szczecińska drogówka ujawniła również 6 osób, które nigdy nie posiadały uprawień do prowadzenia pojazdów oraz 2 osoby, które posiadały aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a mimo to wsiadły za „kółko”. Podczas prowadzonych kontroli drogowych zostały zatrzymane również 2 osoby poszukiwane.

 

sierż. sztab. Natalia Misiewicz/ZKS KMP