Przypominany o obowiązku zasłaniania ust i nosa - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Przypominany o obowiązku zasłaniania ust i nosa

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej przeprowadzili działania profilaktyczne na terenie szczecińskich galerii handlowych oraz w środkach komunikacji miejskiej. Celem akcji było przypomnienie o zasadach bezpieczeństwa, konieczności zachowania dystansu społecznego oraz obowiązku zakrywania ust i nosa. Zapominalskim wręczane były maseczki.

Celem akcji jest przypomnienie o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa wprowadzonych w związku z pandemią COVID-19. W ramach działań funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej odwiedzili galerie handlowe i środki komunikacji publicznej. Podczas rozmów z mieszkańcami mundurowi informowali o konieczności zakrywania ust i nosa, upominali zapominalskich i wręczali im maseczki.

Policjanci przypominają, że obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych obowiązuje, gdy nie można zachować 1.5 - metrowej odległości od innych. Za nieposiadanie wskazanych maseczek, przyłbic lub elementów garderoby, Policja może ukarać mandatem karnym do 500 zł, a Państwowy Inspektorat Sanitarny nałożyć grzywnę w drodze decyzji do 30 000 zł.

Maseczkę trzeba wciąż obowiązkowo nosić m.in.:

  • w autobusie, tramwaju i pociągu,

  • w samochodzie osobowym, jeśli jedziesz z kimś, z kim nie mieszkasz na co dzień,

  • w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,

  • w kinie i teatrze,

  • u lekarza, w przychodni, w: szpitalu, salonie masażu i tatuażu,

  • w kościele i szkole, na uczelni

  • w urzędzie (jeśli idziesz załatwić tam jakąś sprawę) i innych budynkach użyteczności publicznej.

Więcej na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

 

 

ZKS KMP