Aktualności

Świadomy Senior to bezpieczny Senior - kolejne działania szczecińskich mundurowych

Funkcjonariuszka z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie przeprowadziła kolejne działania prewencyjno – profilaktyczne podczas indywidualnych spotkań z mieszkańcami naszego miasta.

Działania ukierunkowane były na osoby starsze i zdarzenia których ofiarami stają się najczęściej osoby starsze. Policjantka przypomniała, że oszuści mimo trudnego czasu, nie dają o sobie zapomnieć i nadal dzwonią do seniorów. Przestępcy namawiają starsze osoby do przekazania gotówki lub nawet zaciągnięcie kredytu w banku. A Ci przekonani, że działają na rzecz pomocy ich bliskich przekazują pieniądze oszustom podającym się za policjantów, członków rodziny czy przedstawicieli administracji tracąc tym samym oszczędności swojego życia.

Funkcjonariuszka omawiała techniki i metody jakimi posługują się sprawcy oszustw na tzw. wnuczka czy policjanta, jak również sposoby przeciwdziałania tego typu zdarzeniom. Przekazywała także materiały informacyjno - edukacyjne nawiązujące bezpośrednio do przedmiotowej tematyki oraz jak należy zabezpieczyć się przed wysokimi temperaturami powietrza. Podstawową zasadą jest nawadnianie organizmu, więc każdy odbiorca spotkań otrzymał od policjantki wodę mineralną. Na zdrowie!

 

mł. asp. Monika Malińska/ZKS KMP