Kierowco! Noga z gazu! Działania „Prędkość” - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Kierowco! Noga z gazu! Działania „Prędkość”

W miniony piątek 11 września policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji oraz funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej wzięli udział w krajowych działaniach „Prędkość”.

Prędkość jest jedną z głównych przyczyn powstawania wypadków drogowych. W okresie od 01 stycznia do 9 września tego roku funkcjonariusze szczecińskiej drogówki ujawnili ponad 9500 wykroczeń, które polegały na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości, z czego blisko 800 dotyczyło przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci wraz z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej w czasie służby do pomiaru prędkości wykorzystywali ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy wyposażone w wideorejestratory.

Głównym zadaniem funkcjonariuszy podczas pełnionej służby było przede wszystkim zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze pojazdem, czy też pieszo.

W czasie prowadzonych działań policjanci ujawnili ponad 160 represji, z czego ponad 80 przypadków dotyczyło przekroczenia prędkości. Ośmiu kierujących zostało rozliczonych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o „50+” w terenie zabudowanym. Dodatkowo jeden z niechlubnych rekordzistów kierował swój pojazd na tzw. „podwójnym gazie”. Łącznie podczas działań „Prędkość” ujawniono 5 nietrzeźwych kierujących.

Kierowco pamiętaj o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego!

 

sierż. sztab. Natalia Misiewicz/ZKS KMP