Aktualności

Mimo sądowego zakazu, kompletnie pijana usiadła za kierownicą. Dzięki szczecińskiej „drogówce” dalej nie pojedzie.

Z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, autem bez ważnych badań technicznych, ale za to z promilami zatrzymali 28 – letnią szczeciniankę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Szczecinie. Za swoje zachowanie kobieta będzie odpowiadać przed sądem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem na jednej z ulic Szczecina. Policjanci z tutejszej „drogówki” zauważyli pojazd, którego kierujący nie korzystał z wymaganych przepisami świateł od zmierzchu do świtu. Pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, próbując oddalić się od policyjnego radiowozu. Po krótkim pościgu Policjanci zatrzymali samochód. Jak się po chwili okazało, kierującą była kobieta. Wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazał blisko 2 promile.

Ponadto po sprawdzeniu danych kierującej policjanci ustalili, że szczecinianka złamała ciążący na niej kilkuletni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo samochód, którym kierowała, nie miał ważnych badań technicznych, ani obowiązkowego ubezpieczenia OC. 28 – latka noc spędziła w policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych. Teraz będzie się tłumaczyła przed sądem.

 

ZKS KMP