Aktualności

Szczecińska „drogówka” rozpoczęła działania wyprzedzające tegoroczną akcję „Znicz”.

Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego jest najbardziej narażony na niebezpieczeństwo powstałych skutków zdarzenia drogowego. Głównym celem działań „NURD” jest przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego jak i również rowerzystów.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w czasie działań wyprzedzających Akcję „Znicz 2020” zwracają uwagę przede wszystkim na wykroczenia kierujących popełniane wobec pieszych, jak również na wykroczenia popełniane przez samych pieszych czy rowerzystów.

Powoli zbliżamy się do Dnia Wszystkich Świętych. W okolicach cmentarzy zauważalny jest już wzmożony ruch pieszy i samochodowy. Podczas odwiedzin grobów naszych najbliższych pamiętajmy również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze.

W ramach działań „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego” oraz zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych szczecińska drogówka nagrała krótki film, pokazujący jak niewiele potrzeba, aby doszło do wypadku drogowego.

Do każdego uczestnika ruchu drogowego apelujemy o rozsądek, uwagę, wyrozumiałość, a przede wszystkim o zachowanie szczególnej ostrożności.

 

sierż.sztab. Natalia Misiewicz/ZKS KMP

Opis filmu: Szczecińska „drogówka” rozpoczęła działania wyprzedzające tegoroczną akcję „Znicz”.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 47.78 MB)