Aktualności

Przekroczył prędkość w Szczecinie, chociaż nie powinien wsiadać za kierownicę. To dopiero początek jego problemów

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali 24 - letniego mieszkańca Szczecina, który kierując samochodem Honda przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna ma zakaz kierowania pojazdami i jest poszukiwany. Samochód, którym się poruszał, nie miał ważnych badań technicznych.

Funkcjonariusze ze szczecińskiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Honda. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h mężczyzna jechał z prędkością 85 km/h. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że 24 - latek ze Szczecina posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Ponadto, na jaw wyszło, że jest poszukiwany na polecenie poznańskiej prokuratury.

Dodatkowo, okazało się, że samochód, którym poruszał się nieodpowiedzialny szczecinianin nie ma ważnych badań technicznych. Za swoje czyny mężczyzna odpowie teraz przed Sądem.

 

ZKS KMP