Działania „Bezpieczne Osiedle” na Niebuszewie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Działania „Bezpieczne Osiedle” na Niebuszewie

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo przeprowadzili cykliczne działania porządkowe pn. „Bezpieczne Osiedle”. Mundurowi poprzez swoją aktywność dbali o poprawę bezpieczeństwa w centrum Szczecina.

Pod czujnym okiem mundurowych znalazło się centrum Szczecina i można było ich zobaczyć m.in. na osiedlach Bolinko, Drzetowo-Grabowo, Centrum oraz Łękno. Policjanci zwracali uwagę przede wszystkim na miejsca grupowania się osób bezdomnych wskazanych przez lokalną społeczność podczas spotkań z dzielnicowymi w trackie obchodu rejonu, a także na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w związku z okresem zimowym i niska temperaturą.

Mundurowi przeprowadzali intensywne kontrole prewencyjne oraz sprawdzali miejsca gdzie dochodzi do zakłóceń porządku i wszelkich naruszeń prawa, w celu zwiększania poczucia bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Pod czujnym okiem dzielnicowych znalazły się także akweny wodne oraz zimowe miejsca zabaw na świeżym powietrzu dzieci i młodzieży tzw. „dzikie ślizgawki” na terenie Niebuszewa.

Podczas działań policjanci przeprowadzili blisko 30 interwencji ujawniając sprawców wykroczeń. Właściwe rozpoznanie osobowe dzielnicowych doprowadziło do zatrzymania 2 osób poszukiwanych.

 

 

K.S./ZKS KMP