Aktualności

Bezpieczne Osiedle – prewencyjne działania na terenie Śródmieścia

W piątkowe popołudnie i wieczór, funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście przy wsparciu policjantów WRD KMP oraz Oddziału Prewencji Policji, przeprowadzili działania prewencyjne „Bezpieczne Osiedle” ukierunkowane na zapewnienie ładu i porządku na terenie Śródmieścia. Funkcjonariusze przeprowadzali kontrole głównie w rejonie lokali handlowych, sklepów monopolowych, a także uczestników ruchu drogowego zarówno tych zmotoryzowanych jak i pieszych.

W trakcie działań o bezpieczeństwo mieszkańców dbały patrole mundurowe i typu wywiadowczego. Policjanci pełnili służbę w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych.

W trakcie działań funkcjonariusze Policji zatrzymywali sprawców przestępstw narkotykowych oraz osoby poszukiwane. Policjanci ujawnili również wykroczenia przeciwko porządkowi publicznemu jak i w ruchu drogowym, które w większości przypadków zostały zakończone na drodze postępowania mandatowego.

Dążąc do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców miasta, szczecińska Policja planuje przeprowadzenie kolejnych tego typu działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa na terenie miasta. Działania są i będą prowadzone w dalszym ciągu szczególnie w okresie zimowym przez dzielnicowych z KP Szczecin Śródmieście.


 

podkom. Michał Sroka/ZKS KMP