Aktualności

Piątkowe działania dzielnicowych na terenie miasta

W miniony piątek, 12.02.2021r., dzielnicowi z Komisariatu Pogodno w związku z okresem zimowym, który jest trudny dla osób bezdomnych, przeprowadzili działania ukierunkowane właśnie wobec osób bez dachu nad głową. Z kolei w godzinach nocnych mundurowi z Komisariatu Szczecin Nad Odrą prowadzili działania w celu poprawy bezpieczeństwa i walki z przestępczością przeciwko mieniu.

Panujące na chwilę obecną warunki atmosferyczne stanowią poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia, a w wielu przypadkach również życia. Mundurowi w okresie zimowym kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych, informując o możliwości skorzystania ze schroniska. W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali 11 miejsc gdzie przebywały osoby bez dachu nad głową, niestety żadna z osób nie chciała pomocy. Podczas prowadzonych kontroli dzielnicowi zatrzymali osobę poszukiwaną w celu ustalenia miejsca pobytu oraz ujawnili kilkanaście wykroczeń.

Z kolei dzielnicowi KP Szczecin Nad Odrą w ramach nocnej obchodowej służby przeprowadzili działania w celu poprawy bezpieczeństwa i walki z przestępczością przeciwko mieniu.

Mundurowi patrolowali rejony parkingów, garaży podziemnych, klatek schodowych, piwnic, parków, ogrodów działkowych ze sprawdzeniem altanek pod kątem kradzieży, przebywania osób bezdomnych oraz osób poszukiwanych.

W wyniku licznych kontroli i legitymowań, policjanci zatrzymali 5 osób poszukiwanych, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości oraz ujawnili poszukiwaną osobę nieletnią.

 

SB/SF/ZKS KMP