Aktualności

Nauka poprzez zabawę – spotkanie policjantki w SP nr 61

W związku z powrotem dzieci z klas 0-3 do szkół podstawowych, policjantka Komisariatu Szczecin Śródmiescie odwiedziła najmłodszych uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 61. Powrót do stacjonarnej nauki wymaga adaptacji i przypomnienia sobie wielu zasad panujących w szkole. Dlatego ważnym elementem było przypomnienie reguł "Bezpiecznej drogi do szkoły".

Podczas spotkania poprzez wspólną zabawę rozmawiano o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w trakcie zimy. Mundurowa przypomniała „kodeks bezpiecznych zachowań” podczas korzystania z lodowisk, tras narciarskich oraz zagrożeń związanych z okresem zimowym. Powtórzono numery telefonów alarmowych oraz co należy powiedzieć operatorowi w przypadku potrzeby skorzystania z numeru alarmowego 112.

Na koniec spotkania każde dziecko mogło chociaż na chwilę poczuć się jak "mały detektyw". W formie zabawy dzieci mogły zrobić odciski daktyloskopijne swoich paluszków i posłuchać o pracy technika kryminalistyki .

Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną, spotkania odbywają się w grupach kilkuosobowych z zachowaniem zasad reżimu saniternego.

 

sierż.sztab. Natalia Maj/ZKS KMP