Aktualności

Dzielnicowy ustalił, a następnie zatrzymał sprawcę kradzieży z pojazdów

W miniony piątek Dzielnicowi Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Szczecin-Dąbie zatrzymali sprawcę włamań do pojazdów zaparkowanych w rejonie osiedla Podjuchy. Sprawca od kilku miesięcy dokonywał kradzieży z pojazdów w wyniku których utracone zostały m.in. nawigacje, radia samochodowe, sprzęt budowlany i inne elektronarzędzia.

Sprawa włamań i kradzieży z zaparkowanych pojazdów na terenie szczecińskich Podjuch, była w ostatnim czasie szeroko nagłaśniana w lokalnych mediach oraz portalach społecznościowych. W tej sprawie funkcjonariusze prowadzili intensywne czynności czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy tych zdarzeń.

Policjanci zabezpieczyli nagrania z monitoringu oraz ustalili świadków. W ustaleniu sprawcy włamań wyróżnił się dzielnicowy z rejonu osiedla Podjuchy mł. asp. Paweł Falkiewicz, który swoim zaangażowaniem w sprawie, obszerną wiedzą dotycząca rejonu służbowego zatrzymał sprawcę włamań. Policjant na podstawie przeprowadzonych czynności w tym analizie zabezpieczonych z miejsc zdarzeń nagrań z kamer monitoringu, licznych rozmów z mieszkańcami, pracownikami Poczty Polskiej, Rady Osiedla Podjuchy, pracownikami firm oraz sklepów wytypował odpowiedzialnego za te czyny mężczyznę.

Sprawcą włamań okazał się 33 - letni mieszkaniec Szczecina. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Wkrótce za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wyróżniająca się postawa dzielnicowego mł. asp. Pawła Falkiewicza, jego duże zaangażowanie w sprawy lokalnego społeczeństwa oraz zaufanie jakim mieszkańcy darzą funkcjonariusza, jest dużym wyróżnieniem dla szczecińskiego policjanta.

 

D.P./ZKS KMP