Dzielnicowi kontrolowali skupy złomu - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Dzielnicowi kontrolowali skupy złomu

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą, przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie mienia utraconego oraz zwalczenie przestępczości przeciwko mieniu.

Mundurowi kontrolowali miejsca zagrożone kradzieżami elementów kolejowych oraz metalowych w rejonach Drzetowo Grabowo i Skolwin. Mundurowi sprawdzili również lombardy oraz skupy złomu, ze zwróceniem uwagi na oddawane elementy metalowe, które mogą pochodzić z przestępstw.

Wśród prowadzących skupy są tacy, którzy przyjmują złom bez wypełnienia formularza, dlatego działania Policji ukierunkowane są na zdyscyplinowanie nieuczciwych przedsiębiorców, aby ci w sposób rzetelny dokumentowali przyjęcie metali.

Dzielnicowi w trakcie kontroli przypomnieli właścicielom skupów złomu i lombardów o odpowiedzialności wynikającej z kodeksu karnego. Nieuczciwi przedsiębiorcy muszą liczyć się z karami grzywny w wysokości od 20 do 500 zł, a nawet cofnięciem zezwolenia na prowadzenie działalności polegającej na przyjmowaniu elementów metalowych. Osoba u której stwierdzi się przedmioty pochodzące z kradzieży może mieć przedstawiony zarzut paserstwa.

 

 

S.F/ZKS KMP