Aktualności

Razem przeciwko (nowym) narkotykom – ciąg dalszy.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji biorą udział w spotkaniach z uczniami szkół gimnazjalnych w ramach wojewódzkiego programu „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”.

W ramach wojewódzkiego programu „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”, funkcjonariusze Policji uczestniczą w spotkaniach z młodzieżą gimnazjalną. W ostatnim czasie prelekcje zostały przeprowadzone w Gimnazjum nr 5, 7, Gimnazjum Katolickim, Zespole Szkół szpitalnych oraz ZS nr 1 w Szczecinie.
Zgłoszone do programu szkoły gimnazjalne, prowadzą cykl zajęć, które przeprowadzają pedagodzy i nauczyciele. Grupą odbiorców są uczniowie w wieku 12-13 lat. Zajęcia prowadzone są także z rodzicami (po zakończonym cyklu spotkań). 
Po zajęciach z przedstawicielami szkoły, uczniowie spotykają się z funkcjonariuszem Policji. Powyższe spotkanie ma na celu podsumowanie wcześniej omawianych zagadnień oraz przedstawienie uczniom aspektów prawnych związanych z odurzaniem się środkami psychoaktywnymi.
Głównym celem programu jest zapobieganie używaniu substancji psychoaktywnych w szczególności nowych narkotyków. 
Podczas zajęć analizowane są z uczniami czynniki, które mogą sprzyjać powstawaniu uzależnienia, a na zakończenie przeprowadzana jest dyskusję o prawnych (i nie tylko) skutkach zażywania substancji psychoaktywnych. W trakcie rozmowy poruszana jest także tematyka związana z zagrożeniami jakie niesie za sobą używanie środków odurzających, w jaki sposób mogą one zmienić naszą psychikę,  wygląd, a czasami całe nasze życie. 

 

sierż. Monika Malińska
WP KMP Szczecin