Aktualności

Szkolenia z zagrożeń terrorystycznych dla pracowników Spółki Szczecińskie tramwaje

W dniu 24 maja 2016r w siedzibie Spółki Tramwaje Szczecińskie mieszczącej się przy ul. Klonowica w Szczecinie odbyło się szkolenie dla pracowników spółki dotyczące zasad postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym, które potencjalnie mogą wystąpić na terenie miasta oraz środków komunikacji publicznej.

Szkolenia zorganizowała Komenda Miejska Policji w Szczecinie, kolejne tego typu szkolenie zostaną przeprowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie dla pracowników infrastruktury i transportu miejskiego w najbliższym czasie.
W trakcie szkolenia uczestnicy mieli okazję zdobyć wiedzę na temat skali zjawiska terroryzmu na świecie i w Polsce, a także poznać zasady postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia terrorystycznego. 
Zasadniczym punktem szkolenia szkolenia było wskazanie właściwych zachowań związanych z zagrożeniem spowodowanym pozostawieniem materiałów wybuchowych w środkach transportu miejskiego. Uczestnicy szkolenia przyjęli je z wielkim zainteresowaniem zauważając potrzebę przeprowadzenia tego typu szkoleń.

asp. Michał Sroka