Sobotnie festyny rodzinne w Szczecinie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Sobotnie festyny rodzinne w Szczecinie

Szczecińscy funkcjonariusze wzięli udział w sobotnich festynach, które odbyły się na na terenie naszego miasta. W organizowanych dla mieszkańców uroczystościach udział brali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Szczecinie oraz z Komisariatów Policji Szczecin Niebuszewo i Szczecin Dąbie.

W dniu 28 maja 2016 roku, odbyły się festyny zorganizowane m.in. przez Radę Osiedla Niebuszewo – Bolinko, Radę Osiedla Majowe oraz Centrum Handlowo – Usługowe „Manhattan”. Każda z tych imprez  miała jedną wspólną cechę - przyciągnąć jak największą liczbę osób i sprawić, aby każda z nich dobrze się bawiła. Najwięcej atrakcji przygotowano dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Dmuchane zamki, wata cukrowa czy darmowy popcorn, to tylko niektóre z atrakcji, które kusiły i zachęcały do wspólnej zabawy. 

W ramach prewencji kryminalnej funkcjonariusze z komisariatów znakowali  przedmioty wartościowe i prowadzali działania informacyjno - edukacyjne w ramach profilaktyki społecznej. Najmłodsi mogli wykonać sobie na pamiątkę odbitki linii papilarnych. Dodatkowo, odpowiadając na zadane pytanie dotyczące zasad bezpieczeństwa, dzieci otrzymywały drobne upominki. Funkcjonariusze WRD prezentowali sprzęt służbowy w postaci motocykli oraz oznakowanego radiowozu Alfa Romeo. Na festynach pojawiły się również patrole konne i przewodnik z psem służbowym, co sprawiło ogromną radość uczestnikom festynów.

Na terenie centrum handlowego „Manhattan”, pojawili się motocykliści ze stowarzyszenia „Motocykliści dla dzieci”. Każde dziecko miało możliwość „wyruszyć” z nimi na krótką przejażdżkę wielokonnymi  jednośladami.

Nie zabrakło  na festynach również innych zaprzyjaźnionych służb, pojawili się tam funkcjonariusze z Żandarmerii Wojskowej, Straży Miejskiej czy też Straży Pożarnej.


WP KMP Szczecin /sierż. Monika Malińska / IK