Bezpieczni na wakacjach - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Bezpieczni na wakacjach

W przeddzień wakacji policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 44 przy ul. Karpackiej w Szczecinie, by porozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przekazać informacje o tym jak uniknąć wielu niebezpiecznych dla życia i zdrowia sytuacji.

W trakcie spotkania uczniowie przypomnieli sobie podstawowe zasady poruszania się po drogach, zarówno pieszo jak i rowerem. Rozmawiano o zachowaniu rozwagi, zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności. Pieszy czy rowerzysta to niechroniony uczestnik ruchu drogowego, który w chwili zdarzenia drogowego nie posiada żadnego zabezpieczenia. Nie chroni ich karoseria samochodu, poduszki powietrzne, czy pasy bezpieczeństwa. W chwili wypadku samochód uderza bezpośrednio w ciało niechronionego uczestnika ruchu drogowego. 

Nie zabrakło także informacji o tym jak bezpiecznie zachowywać się podczas spędzania wolnego czasu nad wodą, jakie znaki i zasady obowiązują na plaży oraz jakie miejsca wybierać do zabawy by była ona bezpieczna. Najmłodsi przypomnieli sobie jak zachowywać się w przypadku kontaktu z dzikim zwierzęciem, czy osobą obcą oraz jak postępować w przypadku gdy zostaną sami w domu. 

Na koniec uczestnicy spotkania utrwalili sobie alarmowe numery telefonów i to, w jaki sposób przekazać informację o zaistniałym niebezpieczeństwie, gdy dzwonimy pod numer alarmowy. 
    

sierż. szt. Karolina Rykaczewska