Aktualności

Nie daj się włamywaczom, zabezpiecz się przed urlopem ( i nie tylko!)

Funkcjonariusze WP KMP w Szczecinie, wspólnie ze sklepem Castorama przy ul. Ku Słońcu w Szczecinie zorganizowali działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta.

Akcja została zorganizowana w związku z rozpoczętym okresem wakacyjnym, ale będzie powtarzana cyklicznie nie tylko w czasie urlopu. Klienci sklepu Castorama, mogli uzyskać porady związane z tym co zrobić, aby mieć spokojną głowę w trakcie wakacyjnego odpoczynku tzn. jak właściwie zabezpieczyć swoje mieszkanie. Zanim wyjedziemy z domu powinniśmy zadbać o to, by po powrocie z urlopu nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka... 
Podczas spotkania funkcjonariusze udzielali zainteresowanym porad oraz informacji odnośnie przedmiotowego zagadnienia. Przekazywano również broszury informacyjno-edukacyjne. W spotkaniu udział wzięli także doradcy techniczni firmy mul-t-lock oraz pracownik sklepu castorama zajmujący się działem metalowym. 

Pamiętajmy o tym, że nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko stosując się do kilku zasad ;

  1. Postaraj się zamontować drzwi przeciwwyważeniowe.
  2. Wyposaż drzwi w zamek patentowy, najlepiej wyposażony w atesty świadczące o antywłamaniowych walorach technicznych.
  3. Zadbaj aby zawsze działało oświetlenie przed drzwiami wejściowymi.
  4. Pamiętaj o domykaniu okien.
  5. Jeżeli masz możliwość, zainstaluj system alarmowy.
  6. Nie zapomnij o ubezpieczeniu, aby w przypadku włamania zrekompensować poniesione straty.

Jeśli mieszkasz w domku jednorodzinnym pamiętaj także aby:

  1. Zabezpieczyć okienka piwniczne poprzez ich okratowanie.
  2. Zabezpieczyć drzwi garażowe oraz inne pomieszczenia gospodarcze, przez które można dostać się do domu.

W celu wyeliminowania zjawisk związanych z włamaniami do domów i mieszkań, konieczna jest poprawa relacji lokalnych, wzajemne wsparcie sąsiedzkie, właściwe zachowania i postawy w miejscu popełnionego przestępstwa oraz kultywowanie innych pozytywnych elementów. Żadne zabezpieczenie techniczne nie daje 100% gwarancji antywłamaniowej. 

Nie ma nic cenniejszego niż czujny sąsiad!


Wyk/opr.
M.M/M.B.