Kibice zatrzymani i rozliczeni - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Kibice zatrzymani i rozliczeni

Szczecińscy policjanci zatrzymali pięciu pseudokibiców za załamanie prawa na meczu Pogoń Szczecin – Legia Warszawa. Osoby te usłyszały zarzuty. Wobec trzech osób zapadły już wyroki orzekające kary ograniczenia wolności i stadionowe zakazy.

Do zatrzymań doszło w piątek w trakcie meczu pomiędzy zespołami Pogoń Szczecin a Legia Warszawa. 

Szczecińscy policjanci zatrzymali łącznie pięć osób, z czego już trzy osoby, usłyszały wyroki wydane przez Sąd w trybie przyspieszonym. 28 – latka i 31- latek ze Szczecina nietrzeźwi wnieśli alkohol na teren imprezy masowej. Natomiast 21 – latek z powiatu gryfińskiego nie wykonywał poleceń służb porządkowych. Mężczyzna też był nietrzeźwy.

Wszyscy usłyszeli zarzuty a Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy w trybie przyspieszonym wydał trzy skazujące wyroki.

28- latka usłyszała wyrok orzekający grzywnę w wysokości 2.000 zł oraz dwuletni zakaz wstępu na imprezy masowe meczu piłki nożnej z udziałem Pogoni Szczecin i Reprezentacji Polski. Taki sam wyrok usłyszał również 21- latek z powiatu gryfińskiego.

31- latka ze Szczecina Sąd skazał na ograniczenie wolności w postaci potrącenia 25% wynagrodzenia za pracę na rzecz Skarbu Państwa oraz dwuletni zakaz wstępu na imprezy masowe.

Pozostali dwaj mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny w trybie zwyczajnym To 38- latek ze Stargardu, który nie wykonywał poleceń służb porządkowych wydanych na podstawie ustawy nakazujących poddanie się kontroli. Mężczyzna został przesłuchany, nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Zostanie skierowany wniosek o ukaranie.

Natomiast 35- latek z Warszawy, który był uczestnikiem zorganizowanej grupy uczestników imprezy masowej piłki nożnej, w miejscu publicznym posiadał środki pirotechniczne. Mężczyzna był nietrzeźwy.

 

asp.szt. Anna Gembala