Aktualności

Policjant po służbie uniemożliwił jazdę nietrzeźwemu kierującemu

Funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie w czasie wolnym od służby uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Mężczyzna kierował samochodem mając ponad 1, 3 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych w Szczecinie na ul. Powst. Wielkopolskich. Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie będąc w czasie wolnym od służby zauważył, jak młody mężczyzna wyrwał kluczyki stojącej na chodniku kobiecie i wsiada do pojazdu. Kierujący kilkukrotnie wykonywał różne manewry pojazdem, a gdy wysiadł z samochodu poruszał się chwiejnym krokiem.
 
To niecodzienne zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenie funkcjonariusza, że kierujący może być pod wpływem działania alkoholu lub środków odurzających. Dlatego też zareagował i podszedł do mężczyzny i stojącej nieopodal kobiety zapytać co się stało i czy nie potrzebują pomocy. 
W trakcie tej rozmowy od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu z ust. Policjant podjął wtedy czynności służbowe, wylegitymował nietrzeźwego kierującego i wezwał na miejsce zdarzenia umundurowany partol policji ze szczecińskiej drogówki. 
Funkcjonariusze poddali badaniu na trzeźwość 29 – latka. Wynik wskazał, że prowadził on pojazd mając w organizmie 1, 3 promila alkoholu. 
Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i także dowód rejestracyjny za brak aktualnego badania technicznego pojazdu. 
Szczecinianin tłumaczył policjantom, że próbował „właściwie” zaparkować swój pojazd.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście. 
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 29 – latkowi może grozić zgodnie z kodeksem karnym nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 
 
W miniony weekend tylko policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali czterech kierujących pod wpływem działania alkoholu.

Apelujemy o rozsądek i zachowanie rozwagi. 
Jazda pod wpływem alkoholu, bardzo często jest przyczyną wielu tragedii na drogach, a nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla samego siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. 


mł. asp. Karolina Rykaczewska / asp. szt. Irena Kornicz