W altance przechowywał 2,6 kilograma narkotyków - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

W altance przechowywał 2,6 kilograma narkotyków

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Szczecinie wspólnie z kryminalnymi z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą zatrzymali 33- latka podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę policjanci zabezpieczyli ponad 2,6 kilograma zakazanych ustawą substancji. Szczecinianin usłyszał zarzut zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności a Sąd na wniosek Prokuratora zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Wspólna praca funkcjonariuszy z Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą i kryminalnych z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową doprowadziła do wytypowania miejsca, gdzie miały być przechowywane narkotyki. Policjanci pojechali pod ustalony adres i na terenie jednych ze szczecińskich Ogrodów Działkowych w altance znaleźli środki odurzające. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 33- latka funkcjonariusze znaleźli reklamówki, w  jednej z nich  znajdował się susz roślinny, w drugiej biały proszek.

Szczecinianin został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. 

Zabezpieczone podczas przeszukania substancje przekazano do badań, które potwierdziły, że kryminalni ujawnili blisko 2200 gramów amfetaminy i blisko 450 gramów marihuany. 
33-latek znany jest Policji, już wcześniej wchodził w konflikt z prawem, był notowany za  inne  przestępstwa oraz odbywał karę pozbawienia wolności. 

Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą materiału dowodowego mężczyźnie postawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków psychotropowych i środków odurzających. 

Prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. 

Decyzją Sądu 33- latek trafił na 3 miesiące za kratki. Za popełnione przestępstwo może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

asp. szt. Irena Kornicz