Za usiłowanie rozboju trafił do aresztu - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Za usiłowanie rozboju trafił do aresztu

Szczecińscy policjanci zatrzymali 20-latka podejrzewanego o usiłowanie rozboju. Mężczyzna razem ze swoim wspólnikiem zaatakowali dwóch przypadkowo napotkanych przechodniów. Używając wobec nich przemocy usiłowali zabrać mężczyznom telefony komórkowe. Dzielna postawa poszkodowanych uniemożliwiła kradzież.

Do zdarzenia doszło  kilka dni temu w Szczecinie w centrum miasta około godz. 3:00 w nocy. Do dwóch przypadkowych przechodniów podeszli dwaj nieznani  im mężczyźni, którzy uderzając pięściami i kopiąc po całym ciele 18-latków usiłowali ukraść im telefony.

Kiedy policzanie leżeli na ziemi sprawcy przeszukiwali ich kieszenie chcąc zabrać aparaty. Mężczyźni uniemożliwili im to a zaskoczeni obrotem sprawy napastnicy oddalili się z miejsca zdarzenia bez łupu.

18-latkowie zgłosili usiłowanie rozboju w Komisariacie Policji Szczecin a  pracujący nad sprawą funkcjonariusze na podstawie ustalonych rysopisów zajęli się  typowaniem  sprawców przestępstwa. 

Kilka dni później 20-letni mieszkaniec Szczecina został przesłuchany i usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Zebrany przez policjantów ze Śródmieścia materiał dowodowy został przesłany do Prokuratury, która wystąpiła z wnioskiem do Sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i najbliższe dwa miesiące szczecinianin spędzi w celi.

Zgodnie z kodeksem karnym za popełniony czyn może mu grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze ustalają drugiego ze sprawców. 

asp. Irena Kornicz