Aktualności

Ukradli nie tylko choinki teraz czas spędzą w areszcie

Kryminalni z Śródmieścia zatrzymali trzech sprawców odpowiedzialnych za rozbój, w wyniku którego jeden z pokrzywdzonych został pobity. Napastnicy z punktu sprzedaży choinek ukradli telefony komórkowe, portfel z pieniędzmi, laptop oraz dwie choinki. Cała trójka zatrzymanych trafiła do aresztu na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w centrum miasta w jednym z punktów sprzedaży choinek. Z relacji pokrzywdzonych, pracowników punktu wynika, że trzech młodych sprawców w wieku od 20 do 22 lat bez żadnego, konkretnego powodu zaatakowało ich podczas pracy. Sprawcy zażądali wydania wartościowych przedmiotów. 
Jeden ze sprawców uderzył jednego z mężczyzn pięścią w twarz. Po chwili napastnicy zabrali dwa telefony komórkowe, portfel z pieniędzmi, laptop oraz dwie choinki. Suma strat wyniosła ponad 1500 złotych.

Kryminalni ze Śródmieścia, którzy zajęli się tą sprawą zatrzymali trzech sprawców. Są to młodzi mężczyźni w wieku 20, 21 i 22 lat- mieszkańcy Szczecina. Policjanci odnaleźli część skradzionego przez sprawców mienia.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty rozboju i decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące. Teraz napastnikom za dokonanie rozboju grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Anna Gembala