Aktualności

Przednoworoczne kontrole punktów sprzedaży materiałów pirotechnicznych

Już za kilka dni zasiądziemy przy świątecznych stołach aby uroczyście obchodzić ten wyjątkowy czas, po którym zaczniemy przygotowywać się do hucznego obchodzenia Sylwestra i przywitania Nowego 2017 roku. Dla wielu z nas sylwestrowa zabawa nieodłącznie kojarzy się z hukiem i blaskiem petard. Przy korzystaniu z wyrobów pirotechnicznych nie wolno nam jednak zapomnieć, że choć używanie ich może ubogacić sylwestrową zabawę to jednak są to materiały, które używane czy nawet przechowywane w niewłaściwy sposób mogą być niebezpieczne. Z tego powodu wszystkie wprowadzone na polski rynek materiały pirotechniczne podlegają kompleksowej i szczegółowej regulacji prawnej.

Z uwagi na to funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w okresie poprzedzającym zbliżające się obchody Nowego Roku przeprowadzają działania mające na celu sprawdzanie punktów sprzedaży wyrobów pirotechnicznych. W trakcie działań szczecińscy policjanci dokonują sprawdzeń targowisk, centrów handlowych i wolnych punktów sprzedaży pirotechniki pod kątem legalności obrotu tymi środkami, wykluczenia możliwości nabywania pirotechniki przez osoby małoletnie oraz spełniania przez sprzedających warunków sprzedaży i przechowywania tych materiałów. 

Takie działania w dniu 22 grudnia br. przeprowadzili policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie wspólnie z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. 
W okresie przednoworocznym możemy spodziewać się intensyfikacji tego typu działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta.
    
opr.asp. Michał Sroka