Fajerwerki pod kontrolą - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Fajerwerki pod kontrolą

Funkcjonariuszka Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie spotkała się z uczniami w Szkole Podstawowej nr 51 w Szczecinie.

Podczas spotkania z uczniami klasy czwartej, przypomniano o elementarnych zasadach bezpieczeństwa, a przede wszystkim o niebezpieczeństwach jakie niesie za sobą nieostrożne obchodzenie się z fajerwerkami.    

Uczniowie wzięli czynny udział w zajęciach, poprzez ćwiczenia mające przybliżając funkcjonowanie osób po zdarzeniu związanym z poparzeniem od fajerwerków. Wyjątkowo zainteresowana tematem klasa zadawała dużo pytań i niemal każdy uczeń opowiedział swoja historię z życia wziętą dotyczącą nieumiejętnego, nierozsądnego obchodzenia się z materiałami pirotechnicznymi. Omówiono każdą z sytuacji, wskazane zostały rozwiązania w przypadku napotkania sytuacji zagrożenia. Przypomniano również numery alarmowe pod które należy wówczas zadzwonić i co powiedzieć. 

Podsumowując spotkanie, omówiono także podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Na pamiątkę prelekcji, uczniowie otrzymali elementy odblaskowe. 


st.sierż.Monika Malińska