O 73 km/h przekroczył dozwoloną prędkość - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

O 73 km/h przekroczył dozwoloną prędkość

Wczoraj w godzinach wieczornych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 73 km/h.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących w ostatnich latach. Wraz ze wzrostem prędkości rośnie długość drogi hamowania i długość odcinka przejazdu w czasie reakcji kierowcy. 

W przypadku gdy dojdzie do zdarzenia drogowego - rośnie prawdopodobieństwo wystąpienia ofiar śmiertelnych. Choć większość kierujących ma świadomość, jak poważne w skutkach są zdarzenia drogowe, gdy pojazdy poruszają się z dużą prędkością, to na naszych drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy.
We wtorek 27 grudnia 2016 r. w godzinach wieczornych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Audi, który na ul. Hangarowej poruszał się z prędkością 143 km/h. Mężczyzna pomimo widocznego sygnału do zatrzymania nadanego przez policjanta nie zatrzymał się do kontroli we wskazanym miejscu. Dzięki pomocy świadków zdarzenia kierujący został zatrzymany na pobliskim parkingu.
29-letni kierujący przyznał się do przekroczenia prędkości. Mężczyźnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa o ruchu drogowym, zatrzymano za pokwitowaniem prawo jazdy, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 

mł. asp. Karolina Rykaczewska/AG