Aktualności

Kontrole punktów sprzedaży materiałów pirotechnicznych w Szczecinie

Już za chwilę będziemy witali Nowy 2017 rok. Dla wielu z nas sylwestrowa zabawa nieodłącznie kojarzy się z hukiem i blaskiem petard. Przy korzystaniu z wyrobów pirotechnicznych nie wolno nam jednak zapomnieć, że choć używanie ich może ubogacić sylwestrową zabawę to jednak są to materiały, które używane czy nawet przechowywane w niewłaściwy sposób mogą być niebezpieczne. Z tego powodu wszystkie wprowadzone na polski rynek materiały pirotechniczne podlegają kompleksowej i szczegółowej regulacji prawnej.

Z uwagi na to funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w okresie poprzedzającym zbliżające się obchody Nowego Roku przeprowadzają działania mające na celu sprawdzanie punktów sprzedaży wyrobów pirotechnicznych. 

W trakcie działań szczecińscy policjanci dokonują sprawdzeń targowisk, centrów handlowych, sklepów i wolnych punktów sprzedaży pirotechniki pod kątem legalności obrotu tymi środkami, wykluczenia możliwości nabywania pirotechniki przez osoby małoletnie oraz spełniania przez sprzedających warunków sprzedaży i przechowywania tych materiałów. 

Takie działania w dniach 27 - 29 grudnia br. przeprowadzili policjanci Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie i Straży Miejskiej w Szczecinie. 

W okresie przednoworocznym możemy spodziewać się intensyfikacji tego typu działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta.
    
asp. Michał Sroka/AG