Przechodnie ujęli nietrzeźwego kierowcę - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Przechodnie ujęli nietrzeźwego kierowcę

Policjanci z Komisariatu Szczecin Pogodno rozliczą nietrzeźwego kierowcę, którego ujęło dwóch mieszkańców Szczecina. Pijany kierowca odpowie w trybie przyspieszonym co oznacza, ze w ciągu kilkudziesięciu godzin zapadnie wyrok w tej sprawie.

Niepokojąca sytuację wczoraj przed godziną 18 zauważyła spacerująca para w pobliżu jednego ze skrzyżowań z ul. Łukasińskiego w Szczecinie. Kierujący hondą CRV zatrzymał samochód przed skrzyżowaniem i mimo, iż sygnalizacja świetna nadawała sygnał pozwalający jechać dalej, kierowca nie reagował. Zaniepokojeni świadkowie zainterweniowali. Spacerujący mężczyzna podszedł do pojazdu i otworzył drzwi od strony kierowcy. Od razu zorientował się co się stało. Z auta wydobywała się silna woń alkoholu. 

Prosząc o pomoc kierowcę z innego samochodu, razem wyciągnęli nietrzeźwego kierowcę hondy a następnie przestawili pojazd na pobocze oraz wezwali patrol policji. Nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany i obecnie trzeźwieje w policyjnym areszcie. Badanie urządzeniem pomiarowym wykazało ponad 2,6 promila w jego organizmie.

Pijany kierowca wkrótce usłyszy zarzuty, za które grozi do dwóch lat pobawienia wolności oraz utrata prawo jazdy.

podkom. Mirosława Rudzińska