Sylwestrowa noc w zachodniopomorskim - bezpieczna - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Sylwestrowa noc w zachodniopomorskim - bezpieczna

Sylwester w zachodniopomorskim minął bez poważniejszych wydarzeń kryminalnych. Szczecińscy policjanci zabezpieczali imprezę masową na Jasnych Błoniach. Interweniowali przede wszystkim wobec osób, które nie przestrzegały porządku prawnego, a także wobec tych, którzy prowadzili swoje auta będąc pod wpływem alkoholu.

Policjanci oceniają minioną noc jako spokojną i porównywalną do ubiegłorocznego sylwestra. W Szczecinie w czasie plenerowej imprezy sylwestrowej pojawiło się na Jasnych Błoniach wiele osób. Tuż przed pokazem fajerwerków o północy na Jasnych Błoniach i terenach przyległych Nowy Rok przywitało blisko 6 tys. osób. Jednak zaraz po pokazie większość uczestników powróciła do domów. 
Policjanci zabezpieczający imprezę masową, dbali między innymi o to, aby uczestnicy nie wnosili alkoholu, niebezpiecznych przedmiotów oraz środków pirotechnicznych. W działania zabezpieczające miasto na czas nocy sylwestrowej zaangażowani byli funkcjonariusze ze wszystkich pionów, również operacyjnych i dochodzeniowo-śledczych. Wzmocnione są dyżury zdarzeniowe na komisariatach.

Policjanci dbający o porządek w Szczecinie podczas zabezpieczenia imprezy masowej odbywającej się na Jasnych Błoniach w Szczecinie zatrzymali trzy osoby. 21 i 36- latek nietrzeźwi wtargnęli na teren objęty zakazem i nie stosowali się do poleceń ochrony. Natomiast nietrzeźwy 30- latek ze Szczecina posiadał na terenie imprezy petardy hukowe i nie chciał opuścić terenu imprezy masowej.
Po wytrzeźwieniu mężczyźni usłyszą zarzuty z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych i w trybie przyspieszonym odpowiedzą za te czyny przed Sądem. 

Po północy policjanci ujawnili dziewięciu kierowców „ na podwójnym gazie”. Takie zatrzymania nieodpowiedzialnych kierowców miały miejsce w powiecie drawskim białogardzkim, gryfickim, kołobrzeskim oraz wałeckim.
W Szczecinie funkcjonariusze zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Przed godziną 2.00 na ul. Przelotowej policjanci z Dąbia zatrzymali 21- latka, który mając prawie dwa promile alkoholu jechał samochodem marki Ford Focus. Kierowca nie dostosował prędkości do warunków drogowych, wpadł w poślizg i dachował. 21- latek został zatrzymany.
Kilkanaście minut później na Pogodnie policjanci zatrzymali 20- latka, który jechał peugotem mając ponad 2,20 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.
Po godzinie 3.00 w centrum miasta dzielnicowi ze Śródmieścia zatrzymali do kontroli drogowej kierującego autem marki Audi A6. 23- latek z Polic był nietrzeźwy. Badanie wykazało bowiem ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna też został osadzony w policyjnym areszcie.

W całym województwie na drogach oraz w miastach policjanci przeprowadzali kontrole drogowe. Sprawdzany był nie tylko stan trzeźwości kierowców ale również przewożony bagaż. 

Policjanci apelują o rozsądek za kierownicą do osób, które będą wracać samochodami do domów po noworocznych spotkaniach, tym bardziej, że warunki atmosferyczne na drogach są zmienne. 

asp.szt. Anna Gembala