Zatrzymany seryjny włamywacz - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Zatrzymany seryjny włamywacz

Kryminalni z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą ustalili podejrzewanego o liczne włamania do firm znajdujących się na terenie miasta. Mężczyzna kradł głównie kable spawalnicze i przewody elektryczne. Policjanci udowodnili 35- latkowi 6 tego typu czynów. Za popełnione przestępstwa może mu grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Od połowy grudnia 2016r. funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą przyjmowali zgłoszenia dotyczące włamań do firm i kradzieży z ich terenu kabli spawalniczych i przewodów elektrycznych. Na podstawie zgłoszeń i zabezpieczonych śladów kryminalni ustalili, że przestępstw tych najprawdopodobniej dokonał jeden sprawca. 
Funkcjonariusze wytypowali podejrzewanego a następnie pojechali do miejsca, gdzie przebywał 35 – latek. Podejrzewany został przewieziony do Komisariatu a następnie przesłuchany. 
Zebrany przez policjantów z KP Nad Odrą materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie łącznie 6 zarzutów kradzieży z włamaniem. 
Mundurowi ustalili, że 35- latek zajmował się przestępczym procederem w okresie od połowy grudnia 2016r. do pierwszych dni stycznia 2017r. 
Mężczyzna po pokonaniu zabezpieczeń pomieszczeń firm wchodził do środka i kradł znajdujące się tam zwoje przewodów. Łącznie podczas 6 włamań mężczyzna wyniósł prawie 300 metrów kabli. 
Policjanci ustalili, że wartość ukradzionego mienia wynosi blisko 32 tys. złotych. 
35 – latek znany jest Policji, już wcześniej wchodził w konflikt z prawem. 
Za popełnione czyny odpowie w warunkach recydywy. Mężczyzna był bowiem skazany za podobne przestępstwa na karę pozbawienia wolności. 

asp. szt. Irena Kornicz