Jechali za szybko – stracili prawo jazdy - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Jechali za szybko – stracili prawo jazdy

Szczecińscy policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość Mężczyźni stracili już prawo jazdy oraz zostali ukarani mandatami karnymi.

Wczoraj policjanci ze szczecińskiej drogówki zatrzymali na terenie miasta kierowców, którzy nie przestrzegali obowiązujących przepisów i w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość.

Późnym wieczorem na ul. Eskadrowej mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem mondeo. 23- latek z województwa warmińsko- mazurskiego przekroczył dopuszczalną prędkość o 63 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy i otrzymał mandat karny w wysokości 500 złotych.
Po północy na ul. Walecznych policjanci zatrzymali kolejnego kierowce przekraczającego prędkość. Tym razem 28- latek ze Szczecina jechał skodą z prędkością wyższą o 53 km/h niż jest to dopuszczalne.
W tym samym czasie inny patrol drogówki na ul. Gdańskiej zatrzymał 47- latka, który jechał samochodem marki Nissan przekraczając dozwolona prędkość o 55 km/h.
Obaj kierowcy też stracili prawa jazdy i otrzymali mandaty karne.

Policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących przepisów i dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków, które w całym województwie zachodniopomorskim nie są korzystne. Nadmierna prędkość jest często przyczyną poważnych zdarzeń drogowych.

asp.szt. Anna Gembala