Jedenaście zarzutów za włamania - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Jedenaście zarzutów za włamania

Kryminalni z Niebuszewa zatrzymali 34-latka, który dokonał jedenastu włamań do pojazdów znajdujących się na terenie miasta. Mężczyzna został już przesłuchany, usłyszał zarzuty. Podejrzanemu za te przestępstwa grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o dozorze policyjnym dla sprawcy.

Policjanci z Niebuszewa pracowali nad sprawami dotyczącymi włamań do pojazdów zaparkowanych na terenie miasta. Ich ustalenia doprowadziły do zatrzymania 34-latka, mieszkańca Szczecina, który jak się okazało popełnił kilkanaście takich czynów.

Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, który potwierdził, że zatrzymany przez nich sprawca dokonał 11 włamań. Straty, które spowodował swoim działaniem wynoszą prawie 9 tysięcy złotych. 34-latek podczas wizji lokalnej dokładnie wskazał miejsca, w których zaparkowane były samochody, do których się włamywał. Mężczyzna wybijał szyby a ze środka kradł wartościowe przedmioty.

Kryminalni odzyskali już cześć skradzionych fantów w postaci telefonu komórkowego oraz nawigacji. Szczecinianin usłyszał zarzuty. Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Odbywał  już karę  pozbawienia wolności. 

Funkcjonariusze zaznaczają, że sprawa jest rozwojowa i nie jest wykluczone, że będą kolejne osoby zatrzymywane w tej sprawie.

Za włamania sprawcy grozić może do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd może także zastosować dodatkową karę za popełnienie tych czynów w warunkach recydywy. Prokurator zdecydował, że  mężczyzna objęty zostanie policyjnym dozorem.

asp.szt. Anna Gembala