Aktualności

Dzielnicowi z Niebuszewa dbają o bezpieczeństwo mieszkańców

Wczoraj w godzinach popołudniowych na terenie działania Komisariatu Policji Szczecin-Niebuszewo dzielnicowi brali udział w akcji, która miała na celu dbanie o poprawę ogólnie pojętego bezpieczeństwa mieszkańców Niebuszewa.

Celem tych działań było zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród lokalnej społeczności oraz wyraźne zaznaczenie obecności Policji w wyznaczonych rejonach służbowych a w szczególności w miejscach wskazywanych jako zagrożone przez społeczeństwo. 

Podczas akcji mundurowi zwracali uwagę na wykroczenia porządkowe jak i zachowanie kierowców wobec pieszych oraz konsekwentnie eliminowali z ruchu drogowego niebezpiecznych kierowców.

Dzielnicowi w trakcie działań kontrolowali miejsca zagrożone wskazane przez mieszkańców na „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Współpraca Policji oraz mieszkańców w tym zakresie skutkowała podejmowanymi interwencjami w miejscach wskazywanych przez lokalną społeczność i niejednokrotnie kończyła się nakładaniem mandatów na sprawców najbardziej uciążliwych wykroczeń.

Funkcjonariusze Rewirów Dzielnicowych dokonali kontroli zbiorników wodnych znajdujących się w rejonie podległym jednostce Policji w związku z istniejącym zagrożeniem spowodowanym roztopieniami. 

W trakcie działań policjanci podjęli 38 interwencji, ujawnili 45 wykroczeń z czego 17 zakończyło się nałożeniem mandatów karnych na kwotę 2350 zł. Funkcjonariusze dokonali kontroli 69 miejsc wskazanych przez mieszkańców na „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”

Właściwe rozpoznanie osobowe dzielnicowych doprowadziło także do zatrzymania sprawcy kradzieży.


kom. Emil Ubych/AG