Styczniowe działania Bezdomni - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Styczniowe działania Bezdomni

W nocy z 22 na 23 lutego br. kolejny raz funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeprowadzili działania prewencyjno – profilaktyczne ukierunkowane na ograniczenia zjawiska bezdomności i oferowanie pomocy takim osobą podczas okresu zimowego, kiedy znacznie obniżają się temperatury powietrza.

Z uwagi na to, że bezdomność w dalszym ciągu pozostaje zauważalnym problemem na ulicach naszego miasta Policja oraz inne służby prowadzą intensywne działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osób pozostających w bezdomności.

Mundurowi w trakcie prowadzonych działań przeprowadzali kontrolę miejsc przebywania osób bezdomnych, szczególnie w okolicach  miejskich pustostanów, nasypów, wiaduktów i mostów pod którymi koczują osoby bezdomne oraz ogrodów działkowych, gdzie zjawisko to jest bardziej widoczne, a wielu bezdomnych całorocznie bądź sezonowo zamieszkuje w działkowych altankach. 

Policjanci informowali osoby bezdomne o możliwościach wsparcia,  jakie mogą uzyskać. W trakcie przeprowadzonych działań funkcjonariusze dbali również o porządek i bezpieczeństwo na terenie miasta reagując na zaistniałe przestępstwa i wykroczenia. 

Tego typu działania są i  będą prowadzone w dalszym ciągu szczególnie w okresie zimowym przez funkcjonariuszy KMP w Szczecinie. 

 

asp. Michał Sroka