Czwartek na podwójnym gazie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Czwartek na podwójnym gazie

Nadal trwają ferie w naszym województwie. Duża część mieszkańców Szczecina wyjechała na zasłużony odpoczynek. Widoczne jest zmniejszenie natężenia ruchu , zwłaszcza w godzinach porannych, kiedy to zazwyczaj rodzice odwozili swoje pociechy do szkoły, nie zwalnia to jednak kierowców z obowiązku stosowania się do przepisów ruchu drogowego. Niestety nie wszyscy kierowcy wzięli sobie do serca rady policjantów, co można było zaobserwować w miniony czwartek.

W dniu 23.02.2017r. w godzinach porannych policjanci ze szczecińskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli na ul. Pyrzyckiej. W związku z tym, że policjanci wyczuli od niego woń alkoholu z ust poddali go badaniu trzeźwości. 

Badanie wykazało, że kierował on pojazdem mając ponad 0,5 promila alkoholu. 

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Kierowca został zatrzymany do dalszych czynności prowadzonych przez policjantów z KP Szczecin Dąbie.

Niestety nie obyło się tego dnia również bez „piratów drogowych”. Funkcjonariusze WRD KMP w Szczecinie zatrzymali na Moście Pionierów kierującego, który przekroczył prędkość więcej niż o 50 km/h. Na drodze, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h, poruszał się z prędkością 124km/h. Mężczyzna otrzymał mandat karny, a prawo jazdy podczas tej kontroli zostało mu zatrzymane.

Przypominamy, że otrzymując dokument prawa jazdy, nie tylko zyskujemy przywilej jazdy samochodem ale wiążą się z tym również określone obowiązki, a przede wszystkim odpowiedzialność. Musimy mieć świadomość, że nietrzeźwy kierowca i kierowca, który jedzie za szybko to zagrożenie nie tylko dla niego i jego pasażerów, ale i dla pozostałych uczestników ruchu.


st. asp. Kucharska Marta / IK