O bezpiecznych zachowaniach z przedszkolakami - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

O bezpiecznych zachowaniach z przedszkolakami

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Szczecin-Nad Odrą odwiedzili dzieci w Przedszkolu Językowo-Matematycznym przy ul. Tomaszowskiej w Szczecinie. W ramach działań profilaktycznych na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci mundurowi przeprowadzili z "maluchami" pogadankę dotyczącą zwiększenia świadomości przedszkolaków w zakresie bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach.

Policjanci mówili o występujących zagrożeniach wynikających z poruszania się po mieście, ulicach, chodnikach, podwórku domowym i przedszkolnym, a także na temat prawidłowego zachowywania się w kontaktach z osobami obcymi. 
Dzieci zapoznały się z policyjnym sprzętem i dowiedziały się w jaki sposób i jak najprościej przy pomocy nr alarmowych 112, 997, wezwać pomoc w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia ich własnego lub członków rodziny i innych osób. 
Mundurowi przekazali dzieciom reguły prawidłowego zachowania się i postępowania w przypadku gdyby się zgubiły w trakcie dużych imprez, w centrach handlowych, obiektach sportowych i rozrywkowych. 
Przedszkolaki dokładnie zapoznały się z policyjnym sprzętem i dowiedziały się w jaki sposób działa policyjna radiostacja co wywołało największy entuzjazm wśród dzieci. 
Dzieciom wręczono tzw. "przyjazne uśmiechy i opaski" tj. odblaski na odzież poprawiające widoczność malucha na ulicach i chodnikach miejskich. 


KP Nad Odrą