Aktualności

Ścigali się w centrum miasta – zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 04.03.2019

Zatrzymaniem prawa jazdy i mandatami karnymi zakończyła się brawurowa jazda dwóch kierujących, którzy na ul. Struga w Szczecinie urządzili sobie wyścig. Całą sytuację nagrał wideorejestrator policyjnego BMW.

W niedzielny poranek na ul. Struga w Szczecinie, dwóch kierujących samochodami m-ki Opel i Audi urządzili sobie rajd po mieście. Ku ich zdziwieniu całą sytuację widzieli i zarejestrowali policjanci drogówki, którzy jechali za nimi. Piraci drogowi jechali z prędkością 170 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 100 km/h.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali obydwu kierujących. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi zatrzymali 62-latkowi prawo jazdy na trzy miesiące oraz nałożyli na niego mandat karny w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych. Drugi 39- letni kierujący nie posiadał przy sobie wymaganych uprawnień, został ukarany MKK w kwocie 500 zł i 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków.

Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

 

ZKS KMP

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.31 MB)

Powrót na górę strony