Aktualności

Dwoje nastolatków ujawniło i wskazało policjantom nietrzeźwego sprawcę zdarzenia drogowego

Data publikacji 07.08.2019

Postawą godną do naśladowania wykazało się dwoje nastolatków ze Szczecina, którzy ujawnili, następnie wskazali nietrzeźwego sprawcę zdarzenia drogowego. Młodzi ludzie działali bez zastanowienia – dzięki ich szybkiej i prawidłowej reakcji kierujący odpowie przed sądem.

Szczecińscy mundurowi otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic osiedla Gumieńce znajduje się najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Po przybyciu zastali dwoje nastolatków, którzy tłumaczyli, że podczas spaceru zauważyli jadący pojazd osobowy, którego kierujący może być pod wpływem alkoholu. W pewnym momencie pojazd, którego sposób poruszania się wzbudził podejrzenia świadków, uderzył w prawidłowo zaparkowany drugi samochód osobowy. Po zdarzeniu kierujący odjechał z miejsca.

Jeden z nastolatków nie zastanawiając się ani chwili pobiegł za poruszającym się pojazdem, by jak najszybciej sfotografować tablice rejestracyjne oraz sprawcę. Świadkowie poinformowali policję, telefonując na numer alarmowy i oczekiwali na patrol w miejscu, gdzie ma znajdować się kierujący.

Przybyły na miejsce patrol Policji sprawdził stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

Na szczególne uznanie zasługuje odważna postawa dwojga 15 - latków, którzy bezzwłocznie po pojawieniu się podejrzenia, że kierujący może być nietrzeźwy, telefonicznie powiadomili o tym fakcie Policję i przyczynili się do uniknięcia tragicznego w skutkach niebezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

ZKS KMP

 

Powrót na górę strony