Aktualności

Pies służbowy „Ile” na tropie włamywacza

Data publikacji 17.10.2019

Niezawodny zmysł węchu kolejny raz doprowadził do zatrzymania sprawcy przestępstwa. „Ile” - bo tak wabi się pies służbowy, chwilę po dokonanej kradzieży z włamaniem zaprowadził swojego przewodnika do miejsca, w którym znajdował się włamywacz z kradzionym mieniem. 37 – latkowi zgodnie z kodeksem karnym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjant z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych podczas nocnej służby ze swoim czworonożnym pupilem, zostali skierowani na interwencję dotyczącą włamania do pojazdu. Nieznany sprawca wybił szybę w samochodzie i ukradł z jego wnętrza narzędzia. Łączna suma strat wynosi około 1.500 złotych.

Precyzyjny zmysł węchu „Ile”, po kilkuset metrach doprowadził do namiotu, przy którym leżały kradzione przedmioty. W środku zaś znajdował się mężczyzna, przy którym policjant ujawnił kradzioną rzecz. Jak się okazało wszystkie znalezione przedmioty pochodziły z jednego przestępstwa.

Mundurowy niezwłocznie zatrzymał nietrzeźwego 37 – latka. Po jego wytrzeźwieniu policjanci z komisariatu Policji Pogodno przedstawili mu zarzut dotyczący artykułu 279§1 kodeksu karnego. Mężczyzna odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu od roku do lat 10 pozbawienia wolności.

 

 

ZKS KMP

Powrót na górę strony