Aktualności

Zdradziło go urządzenie Morpho Touch

Data publikacji 06.11.2019

Wprowadził policjantów w błąd co do swoich danych personalnych, jechał autem pod wpływem narkotyków, posiadając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a do tego był poszukiwany listem gończym. 33 – letni mężczyzna „wpadł” bo zdradziło go urządzenie Morpho Touch, które służy do szybkiej identyfikacji daktyloskopijnej.

Szczecińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas nocnej służby zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki jeep. Kierujący nim mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, a jego zachowanie budziło wątpliwości mundurowych.

Funkcjonariusze przeprowadzili na miejscu badanie urządzeniem Dräger, które pokazało wynik pozytywny, wskazując jednocześnie, że mężczyzna jest pod wpływem zabronionych ustawą środków. Kierujący został uprzedzony o odpowiedzi karnej wynikającej z wprowadzania funkcjonariuszy w błąd co do swojej tożsamości. Dla potwierdzenia podawanych przez mężczyznę danych osobowych, policjanci udali się na komisariat, aby sprawdzić czy faktycznie kierujący jest tym za kogo się podaje.

W wyniku sprawdzenia wizerunku mężczyzny w policyjnych systemach, policjanci nabrali wątpliwości, w związku z czym postanowili „sprawdzić go” na urządzeniu Morpho Touch, które służy do szybkiej identyfikacji daktyloskopijnej. Wynik nie budził żadnych wątpliwości. Kierującym okazał się 33 – letni mężczyzna o zupełnie innych danych, niż te które wcześniej podał. Mieszkaniec województwa mazowieckiego okazał się poszukiwany listem gończym oraz posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za wprowadzanie policjantów w błąd co do swojej tożsamości 33 – latek otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł. Za pozostałe przewinienia odpowie już przed sądem, przed który zostanie doprowadzony już z aresztu śledczego.

Wykorzystywany przez policjantów Morpho Touch to niewielkie i przenośne urządzenie służące do szybkiej identyfikacji daktyloskopijnej, któremu dotknięcie opuszkiem wskazującego palca wystarczy, by poznać prawdziwą tożsamość osoby.

 

ZKS KMP

Powrót na górę strony