Aktualności

Przyjechał pomóc zabezpieczyć pijanemu koledze pojazd, sam był nietrzeźwy

Data publikacji 02.12.2019

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas poniedziałkowych działań „Trzeźwość”. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali kierującego pod wpływem alkoholu mężczyznę. Ten wezwał telefonicznie kolegę, by zabezpieczyć na miejscu kontroli pojazd. Stan przybyłego z pomocą wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy.

W związku z prowadzonymi w miniony weekend wzmożonymi kontrolami trzeźwości kierujących, policjanci ze szczecińskiej drogówki dokonali zatrzymania mężczyzny, który prowadził pojazd w stanie po użyciu alkoholu. Podczas przeprowadzonych czynności osobie zatrzymano prawo jazdy i zabroniono dalszego poruszania się samochodem. Nieodpowiedzialny kierowca poprosił telefonicznie o pomoc swojego kolegę, który na miejscu miał zabezpieczyć przekazane przez policjantów auto.

Zaraz po przybyciu swoim pojazdem znajomego policjanci nabrali podejrzeń co do stanu jego trzeźwości. Jak się okazało po przebadaniu mężczyzny na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – podejrzenia mundurowych były słuszne. Osoba „wydmuchała” prawie 1 promil, za co policjanci zatrzymali prawo jazdy. Obydwaj mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

 

ZKS KMP

Powrót na górę strony