Aktualności

Przekroczył dozwoloną prędkość i miał cofnięty licznik – teraz policjanci wyjaśnią jak do tego doszło

Data publikacji 09.01.2020

Szczecińscy policjanci zgodnie z nowelizacją przepisów od 1 stycznia sprawdzają stan licznika w kontrolowanych samochodach. Zebrane dane przesyłają do Centralnej Ewidencji Pojazdów. Podczas jednej z takich kontroli funkcjonariusze ujawnili cofnięty licznik.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, zajmujący się na co dzień obsługą zdarzeń drogowych zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 34 km/h. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Korzystając z nowych obowiązków, jakie nakłada na policjantów znowelizowany Kodeks Karny, sprawdzili także licznik kontrolowanego samochodu. Zatrzymany pojazd osobowy miał cofnięty drogomierz o ponad 40 000 km.

Funkcjonariusze na podstawie ustaleń sporządzili dokumentację w celu przeprowadzenia postępowania z art. 306a Kodeksu Karnego. Zgodnie ze zmianami przepisów, cofanie liczników w samochodach, czy motocyklach stało się przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

ZKS KMP

Powrót na górę strony