Aktualności

Zatrzymany przez szczecińską grupę SPEED wręczył łapówkę

Data publikacji 15.01.2020

Policjanci ze szczecińskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Toyotą. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość. Jak się później okazało, kierowca miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych, a na dodatek wręczył funkcjonariuszom łapówkę.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, wchodzący w skład grupy SPEED zatrzymali do kontroli pojazd osobowy, gdyż kierujący przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Kierujący porozumiewał się z policjantami w języku angielskim, ale w trakcie interwencji  policjanci zorientowali się, że mężczyzna jest Polakiem i posiada oprócz amerykańskich, polskie dokumenty.

Bardzo szybko okazało się również, dlaczego mężczyzna posługuje się amerykańskimi dokumentami - ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Poinformowany przez funkcjonariuszy o fakcie popełnienia przestępstwa, mężczyzna wręczył im pieniądze w zamian za puszczenie go wolno. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany.

Za popełnione czyny mieszkaniec naszego województwa odpowie teraz przed sądem.

 

ZKS KMP

Powrót na górę strony