Aktualności

Płacił za zakupy kradzioną kartą – został zatrzymany przez kryminalnych z Komisariatu Policji Nad Odrą

Data publikacji 28.01.2020

Kryminalni z komisariatu Nad Odrą przedstawili 44 - letniemu mężczyźnie trzynaście zarzutów dotyczących kradzieży i włamań na konto bankowe. Podejrzany na terenie Szczecina ukradł kartę płatniczą wraz z całym portfelem, a następnie posługując się skradzionym łupem płacił za zakupy w sklepach. 44 - latek wpadł w ręce policjantów po tym jak został rozpoznany na nagraniu. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Do komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że w nieustalonych okolicznościach doszło do kradzieży należącego do niego portfela wraz z dokumentami, niewielką ilością gotówki oraz kartą bankomatową. Po czasie okazało się, że za jej pomocą ktoś dokonał płatności metodą zbliżeniową. Z konta bankowego zgłaszającego zniknęło kilkaset złotych.

Kryminalni od razu przystąpili do wyjaśniania tej sprawy. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, w jakich okolicznościach doszło do utraty karty i dotarli do zapisów monitoringów. Jeden z policjantów rozpoznał na nagraniu znanego mu z wcześniejszych spraw 44 - latka. Typowania funkcjonariusza okazały się celne.

Mężczyzna został zatrzymany kilka dni po zgłoszeniu. Zebrany materiał dowodowy potwierdził, że to właśnie on dokonał kradzieży i za jej pomocą dwunastokrotnie płacił za zakupy metodą zbliżeniową. Mężczyzna usłyszał w sumie trzynaście zarzutów. Jeden dotyczył kradzieży, kolejne dwanaście włamań na konto bankowe. Za te przestępstwa grozi mężczyźnie do 10 lat więzienia.

 

st. asp. Marcin Rusin/ZKS KMP

Powrót na górę strony