Aktualności

Po nietrzeźwego kierującego przyjechał poszukiwany kolega oraz małżeństwo bez uprawnień do kierowania – szczecińska drogówka podsumowuje weekend

Data publikacji 03.02.2020

Miniony weekend okazał się pracowity dla szczecińskich policjantów. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania wyprzedzające w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi. Pod „lupę” brana była prędkość oraz trzeźwość z jaką poruszają się kierujący na ulicach naszego miasta.

Dzięki wzmożonym działaniom Policji, miniony weekend na drogach był spokojny. W ciągu trzech dni w Szczecinie nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci wyeliminowali z ruchu 9 kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu oraz taką samą ilość piratów drogowych, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W trakcie licznych kontroli drogowych, 3 kierujących okazało się poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolność w AŚ/ZK. Policjanci z drogówki łącznie zatrzymali 20 praw jazdy oraz ujawnili sześciu kierujących, którzy nie posiadają w ogóle uprawnień do kierowania.

Wczoraj w godzinach porannych, w prawobrzeżnej części miasta, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego vw golf. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, a po sprawdzeniu w systemach informatycznych również poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz odbycia kary pozbawienia wolności.

Kilka godzin później policjanci zatrzymali do kontroli forda. Nie było by w tym nic szczególnego gdyby nie fakt, że podróżujące nim małżeństwo zatrzymało się kilkanaście metrów przed policyjnym radiowozem i zamieniło miejscami. Jak okazało się w trakcie kontroli drogowej, zarówno kobieta jak i mężczyzna nie posiadali uprawnień do prowadzenia pojazdu, a ich auto było niedopuszczone do ruchu. Interwencja zakończyła się dla małżeństwa mandatem karnym na kwotę 1400 złotych oraz odholowanym pojazdem.

Kolejne nieodpowiedzialne zachowanie zostało ujawnione na tej samej ulicy, a dotyczyło kierującego mercedesem, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Na miejsce został wezwany znajomy mężczyzny, który miał zabezpieczyć jego pojazd. Przybyłego mężczyznę wylegitymowali funkcjonariusze, jednakże nie przejął auta od kolegi, ponieważ w policyjnych systemach informatycznych figurował jako poszukiwany do AŚ/ZK.

Apelujemy do kierowców o rozwagę, respektowanie przepisów, zdjęcie „nogi z gazu” i jazdę wyłącznie na trzeźwo !!!

 

ZKS KMP

Powrót na górę strony