Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Bezinteresowne zaangażowane godne naśladowania – podziękowania dla studentów z WPiA US w Szczecinie

Data publikacji 06.03.2020

Komenda Miejska Policji w Szczecinie prowadzi szereg programów i akcji profilaktycznych. Tematyka działań uzależniona jest od wieku odbiory, a także zagrożeń które mają miejsce na terenie naszego miasta. Najważniejszy jest efekt – podwyższenie bezpieczeństwa poprzez zwiększenie świadomości właściwego postępowania. Nie tylko w przypadku gdy dojdzie do zdarzenia, ale przede wszystkim, aby do niego nie doszło. Jednym z tematów, które poruszane są podczas spotkań profilaktycznych, jest cyberprzemoc i hejt.

W ramach zajęć warsztatowych z uczniami szkół licealnych, Angela Kamińska, Marcin Galiński i Michał Michalski – studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, włączyli się w działania profilaktyczne poprzez inscenizację rozprawy sądowej, która była etapem końcowym prowadzonych spotkań.

Ich zaangażowanie i chęć przedstawienia problemu jakim jest hejt w sieci, było niezwykle wartościowym elementem całego przedsięwzięcia. Za wsparcie i chęć wspólnego działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, szef szczecińskiej policji przygotował podziękowania dla wskazanych studentów.

Wczoraj odbyło się oficjalne spotkanie, podczas którego przekazane zostały podziękowania i drobne upominki. Na ręce Pana dr Mateusza Tomczyka z WPiA, zostały wręczone podziękowania adresowane dla Pani Dziekan dr Beaty Kanarek, która wyraziła gotowość do współpracy na rzecz mieszkańców Szczecina.

Podziękowania w imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie wręczył p.o. Naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie kom. Damian Kowalski.


 

sierż. szt. Monika Malińska/ZKS KMP

  • POLICJANT I STUDENCI
  • POLICJANT I STUDENCI
  • POLICJANT I STUDENCI
  • POLICJANT I STUDENCI
  • POLICJANT I STUDENCI
  • POLICJANT I STUDENCI
Powrót na górę strony