Aktualności

Jechał 195 km/h – niebezpieczna jazda została przerwana przez szczecińską drogówkę

Data publikacji 07.04.2020

Piękna, słoneczna pogoda sprzyja amatorom szybkiej jazdy. Na szczęście „na posterunku” byli policjanci, którzy zakończyli brawurową jazdę pięciu kierujących. Zatrzymani do kontroli kierowcy na trzy miesiące stracili swoje prawo jazdy. Jeden z nich był również nietrzeźwy.

Prędkość jest kluczowym czynnikiem wpływającym na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i ich skutków. Nadmierna prędkość lub jej nie dostosowanie do warunków drogowych, niesie za sobą zagrożenie dla nas samych jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie wszyscy jednak o tym pamiętają.

Wczoraj w Szczecinie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP, zatrzymali prawo jazy pięciu kierującym, za nadmierną prędkość. Niechlubnym rekordzistą tej brawurowej jazdy był 40 – latek kierujący audi, który na ulicy Struga jechał z prędkością 195 km/h. Mieszkaniec Szczecina przekroczył dopuszczalną prędkość o 125 km/h. Mężczyzna poza utratą blankietu pj, otrzymał MKK, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Policjanci zatrzymali również mężczyznę kierującego volvo, który poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością 135 km/h. W trakcie kontroli mundurowi wyczuli od 29 – latka woń alkoholu. Jak okazało się w trakcie badania, mężczyzna w organizmie miał blisko promil alkoholu. Poza zatrzymanym blankietem prawa jazdy, za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

ZKS KMP

Powrót na górę strony