Aktualności

Kierowali samochodami pod wpływem środków odurzających, zostali zatrzymani przez szczecińską grupę SPEED

Data publikacji 18.06.2020

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, wchodzący na co dzień w skład szczecińskiej grupy SPEED podczas patrolu zatrzymali do kontroli drogowej kierujących, u których badanie testerem wskazało obecność środków odurzających. Mężczyźni za swoje lekkomyślne postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Funkcjonariusze szczecińskiej drogówki każdego dnia eliminują kolejnych kierowców, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem środków odurzających, bądź alkoholu. Tak było wczoraj, kiedy mundurowi zatrzymali do kontroli 24 - letniego mieszkańca Szczecina, który kierował pojazdem osobowym na jednej z ulic Szczecina. Uwagę Policjantów zwróciły podczas interwencji źrenice kierowcy, które nie reagowały na światło. Po przebadaniu testerem okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem narkotyków.

Tego samego dnia, ten sam patrol zatrzymał do kontroli 37 – letniego mieszkańca podszczecińskiego powiatu, który kierował osobowym Fordem. Również został poddany badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie. Urządzenie wskazało, że znajduje się on pod ich wpływem. Obaj zakończyli swoją trasę stracili prawo jazdy i teraz za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem.

Tego dnia wydziałowi koledzy policjantów z grupy SPEED także przyczynili się do wyeliminowania z ruchu niebezpiecznych kierujących – aż 5 osób straciło prawo jazdy w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, trzech kolejnych wpadło na terenie Szczecina, kiedy kierowali pojazdami pod wpływem środków odurzających.

 

ZKS KMP

Powrót na górę strony