Aktualności

Wpadli, bo popełnili wykroczenia w ruchu drogowym. Byli poszukiwani

Data publikacji 01.07.2020

Mieszkaniec podszczecińskiej gminy poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności został zatrzymany przez szczecińską grupę speed. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. To nie jedyna osoba poszukiwana zatrzymana tego dnia do kontroli drogowej przez tych samych policjantów.

Funkcjonariusze Wydziału Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, wchodzący na co dzień w skład grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej pojazd w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Za kierownicą siedział 41-letni mieszkaniec gminy Kobylanka. Kiedy mundurowi sprawdzili uprawnienia do kierowania w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia w celu odbycia kary pozbawienia wolności, wydanego przez Sąd Rejonowy w Szczecinie.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę poszukiwanego do ustalenia miejsca pobytu – był pasażerem jednego z pojazdów, którego kierujący popełnił wykroczenie.

Grupa SPEED została powołana w lipcu zeszłego roku. Działa zdecydowanie, reaguje bezwzględnie na karygodne zachowania na drodze i jest wszędzie tam, gdzie dochodzi do notorycznego przekraczania prędkości.

 

ZKS KMP

Powrót na górę strony